Helena Tynell

(Finland, 1918-2016)
Helena Tynell
(Finland, 1918-2016)

HELENA TYNELL, GLASSKULPTUR, 'Mångång', signerad Helena Tynell, Riihimäen Lasi Oy. Formgiven 1973.

Hyttarbete. Klart och färgar glas. Längd 32 cm. Höjd ca 15 cm.

Enstaka mindre nagg. Helhetsintrycket är gott.

Formgivare

Klubbat pris
220
2 479
230
Utropspris
400 EUR
Budhistorik (20 bud)
30 jun 2019 9:59
220 EUR
30 jun 2019 9:59
200 EUR
30 jun 2019 9:58
197 EUR
30 jun 2019 9:58
187 EUR
30 jun 2019 8:12
177 EUR
30 jun 2019 8:12
167 EUR
30 jun 2019 8:07
150 EUR
30 jun 2019 8:07
140 EUR
30 jun 2019 8:04
110 EUR
30 jun 2019 8:04
100 EUR
30 jun 2019 8:03
95 EUR
30 jun 2019 8:03
90 EUR
30 jun 2019 7:45
65 EUR
28 jun 2019 20:59
60 EUR
27 jun 2019 10:19
55 EUR
27 jun 2019 10:18
50 EUR
27 jun 2019 10:18
45 EUR
26 jun 2019 21:30
40 EUR
22 jun 2019 7:04
35 EUR
21 jun 2019 23:39
30 EUR

Anna Rosenius
Anna Rosenius
Ansvarig specialist finländsk design
+358 (0)40 1284 977