TOYOHARA KUNICHIKA (1835–1900) samt OIDENTIFIERAD KONSTNÄR, färgträsnitt, triptyker, två stycken. Japan, 1800-tal.

Avbildar kabukiskåderspelare. Bildmått 69,5x34,5 cm.

Ej examinerad ur ram. Smutsig. Slitage. Missfärgningar. Fläckar. Sammanfogade blad. Kantskador.

Klubbat pris
650
58
62
Utropspris
2 000 SEK
Budhistorik (7 bud)
20 jul 2019 15:51
650 SEK
18 jul 2019 16:15
600 SEK
18 jul 2019 16:15
550 SEK
16 jul 2019 12:16
500 SEK
16 jul 2019 12:16
450 SEK
16 jul 2019 10:06
350 SEK
13 jul 2019 17:48
300 SEK