BORDSLAMPOR, två stycken, porslin. Kina, 1900-tal.

Dekor i famille rosefärger, med motiv av figurer, höjd på vas 27 cm.

Ej funktionstestad, ej examinerad inuti. Nagg, borrad. slitage.

Klubbat pris
1 500
142
163
Utropspris
2 500 SEK
Budhistorik (6 bud)
9 jul 2019 23:58
1 500 SEK
8 jul 2019 22:15
1 400 SEK
8 jul 2019 17:42
1 300 SEK
6 jul 2019 19:11
1 200 SEK
4 jul 2019 19:01
1 100 SEK
3 jul 2019 11:32
800 SEK