VASER, ett par, och SKÅL, porslin. Kina, tidigt 1900-tal.

Dekor i famille rosefärger, med motiv av figurer. Diameter på skål 11,8 cm. Höjd på vas 25,5 cm.

Lagningar och sprickor.

Klubbat pris
1 311
116
121
Utropspris
1 500 SEK
Budhistorik (15 bud)
16 jul 2019 16:12
1 311 SEK
16 jul 2019 16:10
1 211 SEK
16 jul 2019 16:09
1 111 SEK
16 jul 2019 16:09
1 011 SEK
16 jul 2019 16:09
1 000 SEK
16 jul 2019 16:08
950 SEK
16 jul 2019 14:11
900 SEK
15 jul 2019 22:47
850 SEK
15 jul 2019 22:47
800 SEK
15 jul 2019 22:47
750 SEK
13 jul 2019 13:32
650 SEK
13 jul 2019 13:32
600 SEK
13 jul 2019 13:32
550 SEK
13 jul 2019 13:32
500 SEK
8 jul 2019 22:37
300 SEK