Barock

(Sverige)
Barock
(Sverige)

LJUSSTAKE, Barock, 1600-talets slut.

Ljusstake av brons med balusterformat skaft på kvadratisk fotplatta. Höjd 16 cm.

Slitage, smärre skador och lagningar. Skaft och fot möjligen ej ursprungligen sammanhörande.

Klubbat pris
2 100
184
191
Utropspris
3 000 SEK
Budhistorik (21 bud)
18 jul 2019 21:02
2 100 SEK
8
18 jul 2019 21:02
2 000 SEK
8
18 jul 2019 8:19
1 750 SEK
17 jul 2019 18:25
1 650 SEK
17 jul 2019 11:37
1 550 SEK
17 jul 2019 11:37
1 500 SEK
17 jul 2019 11:36
1 450 SEK
17 jul 2019 11:36
1 350 SEK
17 jul 2019 9:36
1 208 SEK
17 jul 2019 9:36
1 108 SEK
14 jul 2019 20:02
951 SEK
14 jul 2019 20:02
901 SEK
13 jul 2019 23:39
851 SEK
13 jul 2019 23:39
801 SEK
11 jul 2019 17:11
751 SEK
11 jul 2019 17:11
701 SEK
10 jul 2019 19:08
551 SEK
10 jul 2019 19:08
501 SEK
10 jul 2019 11:36
402 SEK
10 jul 2019 11:36
352 SEK
10 jul 2019 9:51
300 SEK