DOPFAT, Tyskland, sannolikt Nürnberg, 1500-tal.

Fat av mässing med driven dekor, motiv av S:t Göran och draken inom en majuskelbård. Diameter 37 cm.

Slitage. Lagningar.

Klubbat pris
4 200
398
456
Utropspris
3 000 SEK
Budhistorik (32 bud)
8 jul 2019 21:38
4 200 SEK
8 jul 2019 21:38
4 200 SEK
7 jul 2019 8:52
4 000 SEK
6 jul 2019 19:18
3 800 SEK
6 jul 2019 19:17
3 600 SEK
6 jul 2019 19:17
3 600 SEK
4 jul 2019 18:18
3 200 SEK
4 jul 2019 18:18
3 000 SEK
4 jul 2019 16:56
2 800 SEK
4 jul 2019 16:56
2 600 SEK
4 jul 2019 16:56
2 400 SEK
4 jul 2019 16:55
2 200 SEK
4 jul 2019 16:55
2 000 SEK
4 jul 2019 16:55
1 900 SEK
4 jul 2019 16:55
1 800 SEK
4 jul 2019 7:51
1 700 SEK
8
4 jul 2019 5:50
1 600 SEK
4 jul 2019 5:50
1 500 SEK
8
4 jul 2019 5:50
1 500 SEK
2 jul 2019 21:44
1 334 SEK
2 jul 2019 21:36
1 234 SEK
2 jul 2019 21:36
1 200 SEK
2 jul 2019 19:32
1 100 SEK
2 jul 2019 19:32
1 000 SEK
29 jun 2019 23:26
850 SEK
29 jun 2019 23:26
800 SEK
28 jun 2019 23:54
600 SEK
28 jun 2019 12:55
550 SEK
28 jun 2019 12:55
500 SEK
28 jun 2019 6:21
450 SEK
28 jun 2019 6:21
400 SEK
27 jun 2019 22:58
300 SEK