LJUSSTAKE, brons, 1600-tal.

LJUSSTAKE, brons, 1600-tal.

Balusterformat skaft. På tre ben. Höjd 52 cm.

Kompletterad med en senare fot. Åldersrelaterat slitage. Lagningar vid fot och fäste.

Klubbat pris
750
67
70
Utropspris
4 000 SEK
Budhistorik (11 bud)
7 jul 2019 21:42
750 SEK
7 jul 2019 21:42
700 SEK
7 jul 2019 20:36
650 SEK
7 jul 2019 13:09
600 SEK
7 jul 2019 13:09
600 SEK
7 jul 2019 8:20
550 SEK
7 jul 2019 8:17
500 SEK
7 jul 2019 8:17
450 SEK
7 jul 2019 0:59
400 SEK
7 jul 2019 0:59
350 SEK
6 jul 2019 19:46
300 SEK