KANDELABRAR, ett par, empirestil, Frankrike, 1800-talets andra hälft.

Kandelabrar av förgylld brons. För fyra ljus vardera, med avtagbar överdel. På trepassformad fot. Höjd 44 cm.

Renoverade, med smärre kompletteringar och lagningar.

Klubbat pris
8 700
768
801
Utropspris
10 000 SEK
Budhistorik (30 bud)
18 jul 2019 21:00
8 700 SEK
18 jul 2019 21:00
8 500 SEK
18 jul 2019 21:00
8 200 SEK
18 jul 2019 21:00
8 000 SEK
18 jul 2019 21:00
7 800 SEK
18 jul 2019 21:00
7 600 SEK
18 jul 2019 20:52
7 025 SEK
18 jul 2019 20:52
6 825 SEK
15 jul 2019 19:36
6 450 SEK
14 jul 2019 9:15
6 250 SEK
14 jul 2019 8:15
6 050 SEK
12 jul 2019 9:18
5 850 SEK
12 jul 2019 9:18
5 808 SEK
11 jul 2019 10:31
5 650 SEK
11 jul 2019 9:27
5 450 SEK
11 jul 2019 9:27
5 250 SEK
11 jul 2019 9:27
5 208 SEK
11 jul 2019 8:21
5 008 SEK
10 jul 2019 22:31
4 808 SEK
10 jul 2019 22:31
4 802 SEK
10 jul 2019 21:42
4 600 SEK
10 jul 2019 21:42
4 400 SEK
10 jul 2019 21:07
4 325 SEK
10 jul 2019 13:16
4 125 SEK
10 jul 2019 13:16
4 009 SEK
10 jul 2019 13:14
3 208 SEK
10 jul 2019 13:13
3 008 SEK
10 jul 2019 13:13
2 300 SEK
10 jul 2019 13:13
2 100 SEK
10 jul 2019 9:51
300 SEK