SKÅL på FOT, porslin. Qingdynastin, tidigt 1900-tal.

Dekor i underglasyrblått, med motiv av figurer, diameter 23,5 cm.

Slitage, nagg, bränningssprickor.

Klubbat pris
550
48
50
Utropspris
1 500 SEK
Budhistorik (6 bud)
15 jul 2019 16:18
550 SEK
15 jul 2019 16:18
500 SEK
15 jul 2019 16:17
450 SEK
15 jul 2019 16:12
400 SEK
8 jul 2019 20:25
350 SEK
8 jul 2019 16:31
300 SEK