Madeleine Pyk – en samling F769

TALLRIKAR, ett par, porslin. Sen Qingdynasti.

Dekor av famille rosefärger, med motiv av bambu och lingzhisvampar, samt kalligrafi och röda sigill. Diameter 21,3 cm.

Slitage, mistor, en med kantspricka och ifylld nagg.

Klubbat pris
850
81
93
Utropspris
1 500 SEK
Budhistorik (9 bud)
13 jul 2019 14:37
850 SEK
13 jul 2019 14:37
800 SEK
13 jul 2019 12:46
600 SEK
13 jul 2019 12:45
550 SEK
13 jul 2019 9:56
458 SEK
13 jul 2019 9:56
408 SEK
13 jul 2019 8:52
400 SEK
12 jul 2019 22:42
350 SEK
12 jul 2019 10:41
300 SEK