Madeleine Pyk – en samling F769

FYRFAT OCH DOSA, mässing, 1700-tal.

Fyrfat med handtag av trä, på tre ben i form av claw and ball. Längd 24 cm. Oval dosa, längd 11,5 cm.

Åldersrelaterat slitage. Bucklor. Fyrfat med lagningar. Nyckel saknas. Nyckel saknas.

Klubbat pris
400
38
43
Utropspris
1 500 SEK
Budhistorik (3 bud)
12 jul 2019 6:17
400 SEK
12 jul 2019 6:17
350 SEK
11 jul 2019 20:09
300 SEK