TALLRIKAR, fyra stycken, kompaniporslin. Qingdynastin, Qianlong (1736-95).

Tre dekor i famille rosefärger, med motiv av blommor och växtslingor, diameter 22,6 cm. En med motiv av flodlandskap i rosa och underglasyrblått, diameter 23 cm.

Slitage, mistor, nagg.

Klubbat pris
2 451
214
224
Utropspris
2 500 SEK
Budhistorik (20 bud)
21 jul 2019 18:44
2 451 SEK
21 jul 2019 18:44
2 251 SEK
21 jul 2019 18:44
2 241 SEK
21 jul 2019 18:44
2 041 SEK
21 jul 2019 18:44
2 011 SEK
21 jul 2019 18:42
1 830 SEK
21 jul 2019 18:41
1 730 SEK
21 jul 2019 18:41
1 730 SEK
21 jul 2019 18:41
1 629 SEK
21 jul 2019 18:41
1 529 SEK
21 jul 2019 18:41
1 500 SEK
21 jul 2019 18:40
1 309 SEK
21 jul 2019 18:40
1 209 SEK
21 jul 2019 18:30
1 101 SEK
21 jul 2019 18:30
1 001 SEK
21 jul 2019 18:08
1 000 SEK
21 jul 2019 11:26
900 SEK
15 jul 2019 10:51
800 SEK
13 jul 2019 15:19
700 SEK
12 jul 2019 11:12
300 SEK