FAT, porslin. Qingdynastin, tidigt 1700-tal.

Dekor i imarifärger, med motiv av blommor, växter och lövverk. Diameter 39 cm.

Slitage, kantlagning, mistor, nagg, krackelyr.

Klubbat pris
3 605
342
391
Utropspris
2 500 SEK
Budhistorik (24 bud)
8
18 jul 2019 21:07
3 605 SEK
18 jul 2019 21:07
3 444 SEK
18 jul 2019 21:06
3 405 SEK
8
18 jul 2019 21:06
3 205 SEK
18 jul 2019 21:06
3 111 SEK
18 jul 2019 21:06
3 005 SEK
8
18 jul 2019 21:05
2 805 SEK
18 jul 2019 21:05
2 777 SEK
18 jul 2019 21:05
2 601 SEK
8
18 jul 2019 21:05
2 401 SEK
18 jul 2019 21:05
2 333 SEK
18 jul 2019 21:04
2 201 SEK
8
18 jul 2019 21:04
2 001 SEK
8
18 jul 2019 21:04
1 877 SEK
18 jul 2019 21:04
1 777 SEK
8
18 jul 2019 21:04
1 500 SEK
18 jul 2019 18:01
1 200 SEK
18 jul 2019 16:33
760 SEK
18 jul 2019 3:08
701 SEK
17 jul 2019 23:45
650 SEK
11 jul 2019 10:39
600 SEK
11 jul 2019 10:20
400 SEK
11 jul 2019 6:02
350 SEK
11 jul 2019 5:27
300 SEK