KANNA, porslin. Qingdynastin, tidigt 1700-tal.

Dekor i imarifärger, med motiv av blommor, växter och fiskar inom förgyllda kartuscher. Höjd 10 cm.

Slitage, mistor, glasyrnagg, bränningssprickor, smärre färgbortfall, smärre nagg.

Klubbat pris
1 325
126
144
Utropspris
2 000 SEK
Budhistorik (17 bud)
18 jul 2019 21:11
1 325 SEK
18 jul 2019 21:11
1 225 SEK
18 jul 2019 21:11
900 SEK
18 jul 2019 20:58
850 SEK
18 jul 2019 20:58
850 SEK
18 jul 2019 20:57
800 SEK
18 jul 2019 20:57
750 SEK
18 jul 2019 19:45
700 SEK
18 jul 2019 19:44
650 SEK
18 jul 2019 19:44
650 SEK
18 jul 2019 16:32
600 SEK
18 jul 2019 16:32
550 SEK
18 jul 2019 16:32
500 SEK
18 jul 2019 16:32
450 SEK
18 jul 2019 16:16
400 SEK
17 jul 2019 16:03
350 SEK
11 jul 2019 5:29
300 SEK