VAS, cloisonne. Kina, tidigt 1900-tal.

Arkaiserande dekor, med motiv av bl.a. mytologiska djur, blommor och växter, med hänklar. Höjd 29 cm.

Slitage, bucklor. Smärre dekorbortfall, fläckar, repor, märken. En hänkel lös nedtill.

Klubbat pris
500
44
46
Utropspris
2 000 SEK
Budhistorik (3 bud)
8 aug 2019 6:52
500 SEK
4 aug 2019 2:40
350 SEK
2 aug 2019 0:48
300 SEK
 Dölj
 Visa mer

Contemporary Art & Design 654

204. Diane Arbus, "Woman with a Veil on Fifth Avenue, N.Y.C 1968".
Utropspris
150 000 - 200 000 SEK
Aktuellt bud:
- SEK