1168533
TENNSTOP, 4 st, tenn, FICKPLUNTA, tenn, 1800-tal Sverige.
Tennstop, 4 st, tenn, fickplunta, tenn, 1800 tal sverige

Två stop med tydliga stämplar varav den ena med gravering/ristning "Gillis 1871" och den andra initialerna "HP". Ett stop ostämplat. Ett stop med infälld medaljong av kung Oscar II av L Lundgren.
Fickpluntan stämplad.

Stopens höjd 19 cm, fickpluntan 10 cm.

Bucklor. Repor. Lagningar.

Nan Jarjis
Nan Jarjis
Specialist silver och design

Utropspris
250 EUR