Design Möbler
1165401
Hans J Wegner
(1914-2007)
Hans j wegner, säng och hylla, fdb møbler, danmark, 1940 tal

HANS J WEGNER, säng och hylla, FDB Møbler, Danmark, 1940-tal.

Bok, sängen längd 195 cm, bredd 92 cm, höjd 86 cm, bäddmått ca 188 x 86 cm, stämpelmärkt, hyllan 42 x 15 cm, höjd 15 cm.

Slitage.

Placering: Västberga Allé 3, 126 30 Hägersten - I2
Proveniens

Eva Wegner, dotter till Hans J Wegner.

Camilla Behrer
Camilla Behrer
Specialist design & modernt konsthantverk
+46 (0)8 614 08 19

Efter vunnen auktion beställer du transport på Mina Sidor

Auktionen avslutas

2 dagar 13 timmar
3 000
281
312
Utropspris
4 000 SEK
Lägg ditt maxbud. Ditt bud måste minst vara 3 200 SEK. Läs mer.
Budhistorik (5 bud)
16 sep 10:42
3 000 SEK
16 sep 10:41
2 500 SEK
16 sep 10:40
2 200 SEK
16 sep 10:40
2 000 SEK
16 sep 1:52
300 SEK