MATTA, Täbris, part silk, ca 350 x 244 cm

Benvit botten med polykrom medaljong och hörnornament. Terrakottafärgad huvudbård med blomställningar. Silkevarp

Obetydligt ytslitage.

Klubbat pris
32 000
2 824
2 947
Utropspris
15 000 SEK
Budhistorik (30 bud)
19 jul 2019 20:38
32 000 SEK
19 jul 2019 20:36
31 000 SEK
19 jul 2019 20:33
30 000 SEK
19 jul 2019 20:33
29 000 SEK
19 jul 2019 20:32
28 000 SEK
19 jul 2019 20:32
27 000 SEK
19 jul 2019 20:31
26 000 SEK
19 jul 2019 20:30
25 000 SEK
19 jul 2019 20:30
24 000 SEK
19 jul 2019 20:30
23 500 SEK
19 jul 2019 20:29
22 500 SEK
19 jul 2019 20:29
21 500 SEK
19 jul 2019 20:28
20 500 SEK
19 jul 2019 20:28
20 000 SEK
19 jul 2019 20:28
19 500 SEK
19 jul 2019 20:28
19 000 SEK
19 jul 2019 20:28
18 500 SEK
19 jul 2019 20:28
18 000 SEK
19 jul 2019 20:27
17 500 SEK
19 jul 2019 20:26
17 000 SEK
19 jul 2019 20:13
16 500 SEK
19 jul 2019 20:13
16 250 SEK
13 jul 2019 9:37
16 000 SEK
13 jul 2019 9:37
15 500 SEK
13 jul 2019 9:25
14 700 SEK
13 jul 2019 9:25
14 200 SEK
13 jul 2019 2:39
13 500 SEK
13 jul 2019 2:39
13 000 SEK
12 jul 2019 19:08
12 000 SEK
11 jul 2019 14:22
9 200 SEK
Christopher Stålhandske
Christopher Stålhandske
Ansvarig specialist mattor, textilier och Islamiskt konsthantverk
+46 (0)708 19 12 58

 Dölj
 Visa mer

Contemporary Art & Design 654

68. Olivier Mourgue, liggfåtölj, "Djinn", Airborne, Frankrike 1960-tal.
Utropspris
10 000 - 15 000 SEK
Budhistorik
19 000

ditt bud
18 000

ditt bud
Fair warning
Fair warning
17 000

ditt bud
16 000

ditt bud
15 000

ditt bud
14 000

ditt bud
13 000

ditt bud
12 000

ditt bud
Aktuellt bud:
19 000 SEK