VASER, ett par, porslin. Qingdynastin, Guangxu (1875-1908).

Dekor i underglasyrblått, med motiv av antikviteter och buddhistiska symboler. Upptill med ruyibräm, med Kangxis fyra karaktärsmärken. Höjd utan lock 22 cm.

Slitage, bränningssprickor. En med nagg

Klubbat pris
4 755
420
438
Utropspris
4 000 SEK
Budhistorik (9 bud)
14 jul 2019 18:45
4 755 SEK
14 jul 2019 18:45
4 555 SEK
14 jul 2019 12:37
4 288 SEK
14 jul 2019 12:37
4 088 SEK
6 jul 2019 19:40
3 000 SEK
6 jul 2019 14:00
2 200 SEK
5 jul 2019 15:16
1 200 SEK
5 jul 2019 2:05
700 SEK
5 jul 2019 0:21
300 SEK