BOJANER, två snarlika, porslin. Qingdynastin, 1800-tal.

Dekor i underglasyrblått av flodlandskap. Höjd 20-20,5 cm.

Slitage, mistor. En med nagg. Insidan med stjärnsprickor.

Klubbat pris
3 700
351
402
Utropspris
5 000 SEK
Budhistorik (3 bud)
19 jul 2019 18:57
3 700 SEK
19 jul 2019 18:56
3 099 SEK
15 jul 2019 2:17
1 000 SEK