BOJANER/INGEFÄRSKRUS, tre stycken, porslin. Qingdynastin, 1800-tal.

Dekor i underglasyrblått, två med lock, med motiv av flodlandskap. Total höjd 16,5-23 cm.

Lock med kantlagning. Det andra locket med nagg. Slitage. Insidessprickor. Mistor. Bränningssprickor.

Klubbat pris
2 500
222
231
Utropspris
4 000 SEK
Budhistorik (6 bud)
21 jul 2019 16:00
2 500 SEK
18 jul 2019 10:41
2 000 SEK
17 jul 2019 7:58
1 500 SEK
16 jul 2019 19:26
700 SEK
16 jul 2019 14:59
600 SEK
16 jul 2019 12:48
500 SEK