BOJANER, tre stycken, porslin. Qingdynastin, 1800-tal.

Dekor i underglasyrblått med motiv av flodlandskap. Total höjd 19-21,5 cm.

En med smärre spricka innanför glasyren på undersidan. Slitage. Mistor. Bränningssprickor

Klubbat pris
3 459
307
320
Utropspris
4 000 SEK
Budhistorik (12 bud)
23 jul 2019 19:07
3 459 SEK
23 jul 2019 19:07
3 300 SEK
23 jul 2019 18:58
3 229 SEK
23 jul 2019 18:58
3 029 SEK
23 jul 2019 18:55
3 000 SEK
23 jul 2019 18:55
2 800 SEK
23 jul 2019 18:41
2 500 SEK
22 jul 2019 10:08
800 SEK
21 jul 2019 15:10
700 SEK
21 jul 2019 10:06
600 SEK
20 jul 2019 15:12
500 SEK
16 jul 2019 14:59
300 SEK