BOJANER/INGEFÄRSKRUS med LOCK, tre stycken, porslin. Qingdynastin, 1700-tal.

Dekor i underglasyrblått med motiv av flodlandskap. Total höjd 16,5-20 cm.

Lock med smärre nagg. En med fotringsnagg. Mistor. Bränningssprickor. Slitage.

Klubbat pris
4 400
417
478
Utropspris
4 000 SEK
Budhistorik (9 bud)
2 jul 2019 16:24
4 400 SEK
2 jul 2019 16:24
4 200 SEK
30 jun 2019 23:16
3 400 SEK
30 jun 2019 23:16
3 200 SEK
27 jun 2019 18:09
2 600 SEK
27 jun 2019 18:09
2 400 SEK
26 jun 2019 10:11
2 200 SEK
25 jun 2019 16:13
2 000 SEK
25 jun 2019 12:22
500 SEK