Carlo (Innocenzo) Carloni

(Italien, 1686-1775)
Carlo (Innocenzo) Carloni
(Italien, 1686-1775)

CARLO CARLONI, Uppfodrad duk 60 x 38 cm.

The Death of Saint Joseph: a modello for an altarpiece, 1731. Uppfodrad duk 60 x 38 cm.

Ytsmuts, något gulnad fernissa. Strödda retuscher. Krackelyr. Litet färgbortfall (i facklan).

Proveniens

Christies, London, 11 juli 2008, kat nr 202.

Klubbat pris
30 000
2 648
2 762
Utropspris
40 000 SEK
Budhistorik (23 bud)
12 jul 2019 18:38
30 000 SEK
12 jul 2019 18:38
29 300 SEK
12 jul 2019 18:37
28 300 SEK
12 jul 2019 18:37
27 300 SEK
12 jul 2019 18:33
26 300 SEK
12 jul 2019 18:31
25 300 SEK
12 jul 2019 18:30
24 300 SEK
12 jul 2019 18:24
23 300 SEK
12 jul 2019 18:12
22 300 SEK
12 jul 2019 18:11
21 300 SEK
12 jul 2019 17:47
20 300 SEK
12 jul 2019 17:47
19 800 SEK
12 jul 2019 17:47
19 300 SEK
12 jul 2019 17:47
18 800 SEK
12 jul 2019 17:46
18 300 SEK
12 jul 2019 17:46
17 800 SEK
12 jul 2019 17:46
17 300 SEK
12 jul 2019 17:46
16 800 SEK
12 jul 2019 17:45
16 300 SEK
11 jul 2019 17:48
15 800 SEK
11 jul 2019 6:42
15 010 SEK
9 jul 2019 17:27
12 000 SEK
5 jul 2019 21:58
10 000 SEK
Lisa Gartz
Lisa Gartz
Ansvarig specialist silver
+46 (0)709 17 99 93