STOLAR, 2+1+1 stycken, Chippendale, England, 1700-tal.

Stomme av betsad mahogny. Fast stoppad sits klädd med textil. Genombruten rygg och ryggbricka. Stolarna skiljer sig något åt i såväl mått som utförande.
Sitthöjd 45-48. Bredd 47-50. Djup 40-42. Höjd 94-96 cm.

Renoverad. Kompletterad. Skador. Torrsprickor. Maskstungen. Slitage.

Klubbat pris
1 500
131
137
Utropspris
2 000 SEK
Budhistorik (6 bud)
22 jun 2019 19:30
1 500 SEK
22 jun 2019 19:30
1 500 SEK
21 jun 2019 13:53
1 100 SEK
21 jun 2019 13:53
1 000 SEK
21 jun 2019 13:53
1 000 SEK
18 jun 2019 20:08
300 SEK