SEKRETÄR senbarock 1700-talets mitt.

Ek med dekor av intarsia. Fällbar skrivklaff med bakomliggande skrivinredning, fyra lådor under klaff. Beslag av mässing. Bredd 108. Djup 51,5. Höjd 100 cm. Nyckel finns.

Slitage. Fläckar. Torrsprickor. Två lådor saknar lås.

Klubbat pris
1 000
90
95
Utropspris
2 000 SEK
Budhistorik (2 bud)
18 jun 2019 21:58
1 000 SEK
18 jun 2019 21:58
800 SEK