SPEGELLAMPETT, för två ljus, sengustaviansk, omkring år 1800.

Förgylld och bronserad. Oval form. Pastellagedekor. Ljusarm av mässing. Höjd 80, bredd 58 cm.

Senare ljusarm. Ställvis slitage, sprickor och retuscher.

Klubbat pris
8 000
706
737
Utropspris
10 000 SEK
Budhistorik (4 bud)
30 jun 2019 11:53
8 000 SEK
30 jun 2019 11:48
6 500 SEK
29 jun 2019 22:56
6 000 SEK
23 jun 2019 21:48
300 SEK