Henric Ankarcrona

(Sverige, 1831-1917)
Henric Ankarcrona
(Sverige, 1831-1917)

HENRIC ANKARCRONA, olja på duk, signerad och daterad (18)75.

Kavalleristrid vid Atlasbergen. Olja på uppfodrad duk 25 x 37,5 cm. Samtida ram.

Uppfofrad duk, krackelerad, retusch, smärre färgbortfall.

Liljevalchs Konsthall, Stockholm, "Drömrummet", 6 juni - 4 september 2011.

Klubbat pris
16 000
1 412
1 473
Utropspris
15 000 SEK
Budhistorik (18 bud)
17 jul 2019 20:47
16 000 SEK
17 jul 2019 20:45
15 500 SEK
17 jul 2019 20:45
15 000 SEK
17 jul 2019 20:44
14 500 SEK
17 jul 2019 20:44
14 000 SEK
17 jul 2019 20:37
13 500 SEK
17 jul 2019 20:37
13 000 SEK
17 jul 2019 18:54
12 500 SEK
17 jul 2019 18:54
12 000 SEK
16 jul 2019 22:05
11 500 SEK
16 jul 2019 22:00
11 000 SEK
16 jul 2019 22:00
11 000 SEK
15 jul 2019 17:30
10 000 SEK
13 jul 2019 18:18
8 888 SEK
10 jul 2019 20:44
6 000 SEK
8 jul 2019 22:58
3 500 SEK
8 jul 2019 21:14
500 SEK
8 jul 2019 20:07
300 SEK
Lisa Gartz
Lisa Gartz
Ansvarig specialist silver
+46 (0)709 17 99 93