MÅLNINGAR, tre stycken, tusch och färg på papper. Qingdynastin samt Kina, sent 1800-1900-tal.

En sent 1800-tal, med motiv av eleganta figurer i fyra sektioner. Total mått med ram 63x27 cm.
En med titeln: Jia Ai Xiang, omkring 1900, med motiv avfigurer i naturmiljö, total mått med ram 31x24 cm.
En signerad Wang Hui (1632-1717), dock senare, 1900-tal, med motiv av flodlandskap, kalligrafi samt tre röda sigill. Total mått med ram 38,5x29 cm.

Ej examinerad ur ram. Smärre fläckar. Säljes i befintligt skick.

Klubbat pris
5 000
441
460
Utropspris
3 000 SEK
Budhistorik (21 bud)
29 jun 2019 16:11
5 000 SEK
29 jun 2019 16:11
4 800 SEK
29 jun 2019 16:11
4 600 SEK
29 jun 2019 16:11
4 400 SEK
29 jun 2019 16:11
4 200 SEK
29 jun 2019 16:11
4 200 SEK
29 jun 2019 16:11
4 000 SEK
29 jun 2019 16:11
3 800 SEK
29 jun 2019 16:10
3 600 SEK
29 jun 2019 16:10
3 400 SEK
29 jun 2019 16:09
3 200 SEK
29 jun 2019 16:08
3 000 SEK
29 jun 2019 16:08
2 800 SEK
29 jun 2019 16:08
2 800 SEK
29 jun 2019 16:07
2 600 SEK
29 jun 2019 16:05
2 400 SEK
29 jun 2019 16:05
2 200 SEK
29 jun 2019 16:05
2 000 SEK
29 jun 2019 15:35
1 800 SEK
29 jun 2019 15:12
1 100 SEK
23 jun 2019 13:37
1 000 SEK