Möbler Fåtöljer & Soffor
1159236
Gustaviansk
(1775-1810)

KARMSTOLAR, ett par, gustavianska, omkring år 1800.

Målade karmstolar med skuren dekor. Fast stoppade sitsar, ryggar och armlän. Sitthöjd ca 50, höjd ca 94 cm vardera.

Renoverade med kompletteringar såsom senare målning och förstärkningar. Smärre skador, slitage och lagningar.

Placering: Västberga Allé 3, 126 30 Hägersten - H129
Rikard Klev
Rikard Klev
Värderare / Specialist modern konst
+46 (0)739 40 08 14

Telefontid: Mån - Fre 9-13

Efter vunnen auktion beställer du transport på Mina Sidor

2 000
190
214
Utropspris
5 000 SEK
Acceptpriset är ej uppnått
Budhistorik (2 bud)
14 jul 2:36
2 000 SEK
13 jul 20:35
300 SEK