GOLVUR, David Pain, London, 1700-tal och senare.

Fanerat med valnöt och mahogny. Urtavla märkt "DAVID PAIN LONDON". Pendel, två lod, vev och nyckel medföljer. Höjd 226 cm. Nyckel finns.

Fodralet omarbetat och kompletterat under 1900-talet. Fanerskador. Ej funktionstestat.

Klubbat pris
7 000
618
645
Utropspris
10 000 SEK
Budhistorik (6 bud)
14 jul 2019 21:06
7 000 SEK
14 jul 2019 21:05
6 000 SEK
11 jul 2019 15:55
4 000 SEK
11 jul 2019 8:28
3 200 SEK
6 jul 2019 4:42
3 000 SEK
4 jul 2019 22:14
1 000 SEK