SÄNGSTOMME, Biedermeier, omkring 1800-talets mitt.

Fanerad sängstomme med dekor av nygotiskt spjälverk i gavlarna. Längd ca 210, bredd ca 97, höjd 102 cm. Bäddmått 190 x 90 cm. Sänghimmel medföljer.

Skador. Slitage. Lagningar.

Klubbat pris
2 200
194
203
Utropspris
4 000 SEK
Budhistorik (3 bud)
22 jun 2019 19:31
2 200 SEK
20 jun 2019 21:08
2 000 SEK
18 jun 2019 20:04
1 500 SEK