SKÅP, ett par, empirestil, 1800-talets andra hälft och omkring år 1900.

Tudelade. Fanerade med mahogny. Dörr med bakomliggande hyllplan och skedhylla. En låda över samt en låda under dörr. Fotavslutningar i form av tassar. Bredd 69. Djup 47. Höjd 148,5 cm. Nyckel finns.

Slitage. Fanerskador. Torrsprickor. Fläckar. Avslag.

Klubbat pris
6 700
595
620
Utropspris
6 000 SEK
Budhistorik (9 bud)
14 jun 2019 16:40
6 700 SEK
14 jun 2019 16:37
6 500 SEK
14 jun 2019 16:37
6 500 SEK
14 jun 2019 16:20
4 500 SEK
14 jun 2019 10:41
4 300 SEK
14 jun 2019 10:41
4 200 SEK
12 jun 2019 22:25
4 000 SEK
11 jun 2019 10:13
3 050 SEK
8 jun 2019 20:28
300 SEK
Christian Olsén
Christian Olsén
+46 (0)703 09 56 57