SPEGELLAMPETTER, ett par, 1800-talets andra hälft.

Förgyllda och bronserade spegellampetter med gjuten dekor av gips. För två ljus vardera med löstagbara ljusarmar av mässing. Ca 46 x 56 cm vardera.

Smärre skador och slitage, bortfall av förgyllning, smärre retuscher. En lampett med smärre lagningar. Något anlupet glas med smärre repor.

Klubbat pris
2 200
195
204
Utropspris
3 000 SEK
Budhistorik (4 bud)
19 jul 2019 17:54
2 200 SEK
18 jul 2019 0:14
2 000 SEK
15 jul 2019 19:46
350 SEK
13 jul 2019 1:29
300 SEK