Madeleine Pyk – en samling F769

VITRINSKÅP, sent 1800-tal.

VITRINSKÅP, sent 1800-tal.

Svärtat trä, delvis fanerat med masurbjörk. Uppsats med hylla och balustrad. Delvis glasat dörrpar med bakomliggande hyllplan. Dörrpar flankerade av räfflade kolonner. Bredd 96, djup 40, höjd 122 cm.

Smärre slitage. Märken. Repor. Fläckar. Nyckelbussningar saknas.

Proveniens

Troligen Säfstaholms slott

Klubbat pris
1 800
171
195
Utropspris
3 000 SEK
Budhistorik (18 bud)
22 jun 2019 12:17
1 800 SEK
22 jun 2019 12:17
1 700 SEK
22 jun 2019 12:14
1 600 SEK
22 jun 2019 12:14
1 500 SEK
22 jun 2019 12:13
1 300 SEK
22 jun 2019 12:13
1 200 SEK
22 jun 2019 12:13
1 000 SEK
22 jun 2019 12:13
1 000 SEK
22 jun 2019 12:11
850 SEK
22 jun 2019 12:11
800 SEK
22 jun 2019 12:10
750 SEK
22 jun 2019 12:10
700 SEK
22 jun 2019 12:05
516 SEK
22 jun 2019 12:05
466 SEK
22 jun 2019 11:41
450 SEK
22 jun 2019 11:41
400 SEK
22 jun 2019 9:01
350 SEK
21 jun 2019 18:52
300 SEK