SERVERINGSSKÄNK, sent 1800-tal.

Svärtat trä, delvis fanerat med masurbjörk. Uppsats med hylla och balustrad. Dörrpar med bakomliggande hyllplan. Dörrspeglar med målad dekor. Dörrpar flankerade av räfflade kolonner. Gavlar med hyllplan och spegelklätt bakstycke. Bredd 158, djup 47, höjd 139,5 cm. Nyckel finns.

Smärre slitage. Märken. Repor. Fläckar. Nyckelbussningar saknas.

Proveniens

Troligen Säfstaholms slott

Klubbat pris
3 580
318
331
Utropspris
3 000 SEK
Budhistorik (23 bud)
2 jul 2019 21:46
3 580 SEK
2 jul 2019 21:45
3 380 SEK
2 jul 2019 21:44
3 180 SEK
2 jul 2019 21:44
3 000 SEK
2 jul 2019 21:43
2 575 SEK
2 jul 2019 21:42
2 500 SEK
2 jul 2019 21:40
2 300 SEK
2 jul 2019 21:39
2 100 SEK
2 jul 2019 21:39
2 100 SEK
2 jul 2019 21:39
1 620 SEK
2 jul 2019 21:30
1 520 SEK
2 jul 2019 21:30
1 500 SEK
2 jul 2019 21:29
1 100 SEK
2 jul 2019 21:29
1 000 SEK
2 jul 2019 20:50
650 SEK
2 jul 2019 18:15
600 SEK
2 jul 2019 18:15
600 SEK
2 jul 2019 18:14
550 SEK
2 jul 2019 18:14
500 SEK
2 jul 2019 13:45
450 SEK
2 jul 2019 13:45
400 SEK
29 jun 2019 17:48
350 SEK
25 jun 2019 15:41
300 SEK