TABURETTER, ett par, Sengustavianska, omkring år 1800.

Målade taburetter med skuren dekor och dekor av pastellage. Fast stoppad sits. Sitthöjd ca 49 cm vardera.

Renoverade med lagningar och kompletteringar. Smärre slitage.

Klubbat pris
7 021
615
640
Utropspris
6 000 SEK
Budhistorik (14 bud)
25 jun 2019 17:59
7 021 SEK
25 jun 2019 17:59
6 821 SEK
25 jun 2019 17:53
6 700 SEK
25 jun 2019 17:53
6 500 SEK
25 jun 2019 17:13
6 220 SEK
25 jun 2019 17:13
6 020 SEK
25 jun 2019 17:13
6 000 SEK
25 jun 2019 17:00
4 800 SEK
25 jun 2019 17:00
4 600 SEK
25 jun 2019 16:03
4 200 SEK
25 jun 2019 9:05
4 000 SEK
18 jun 2019 22:16
1 200 SEK
18 jun 2019 21:02
1 000 SEK
18 jun 2019 20:58
300 SEK