DAMARBETSBORD, sengustavianskt, omkring år 1800.

Bord fanerat med mahogny. Sargen med låda, sidorna med utdragbara ljusbrickor. Beslag av mässing. Längd 60, bredd 44,5, höjd 70 cm.

Skador, slitage, lagningar. Beslaget kompletterat. Nyckel saknas.

Klubbat pris
1 300
113
119
Utropspris
2 000 SEK
Budhistorik (14 bud)
25 jun 2019 15:29
1 300 SEK
25 jun 2019 15:29
1 205 SEK
25 jun 2019 15:17
1 200 SEK
25 jun 2019 15:17
1 100 SEK
25 jun 2019 15:17
950 SEK
25 jun 2019 15:17
900 SEK
25 jun 2019 14:52
751 SEK
25 jun 2019 14:52
701 SEK
25 jun 2019 13:24
650 SEK
25 jun 2019 12:23
600 SEK
25 jun 2019 12:23
600 SEK
25 jun 2019 6:32
550 SEK
25 jun 2019 6:32
500 SEK
24 jun 2019 23:21
300 SEK