STOLAR, 3 stycken, sengustavianska, tidigt 1800-tal.

Så kallade Bellmanstolar. Stommar av betsat lövträ med skuren dekor. Lösa stoppade sitsar. Sitthöjd ca 50, höjd ca 87 cm.

Renoverade och kompletterade. Smärre skador, slitage och lagningar, förstärkningar.

Klubbat pris
1 800
160
167
Utropspris
2 000 SEK
Budhistorik (13 bud)
27 jun 2019 19:45
1 800 SEK
27 jun 2019 19:45
1 750 SEK
27 jun 2019 19:44
1 700 SEK
27 jun 2019 19:44
1 600 SEK
27 jun 2019 19:43
1 500 SEK
27 jun 2019 19:43
1 400 SEK
27 jun 2019 19:43
1 300 SEK
27 jun 2019 19:43
1 200 SEK
27 jun 2019 19:26
1 100 SEK
27 jun 2019 19:26
1 000 SEK
27 jun 2019 7:57
900 SEK
27 jun 2019 7:57
850 SEK
20 jun 2019 11:22
800 SEK