LJUSSTAKAR, ett par, sengustaviansk stil, tidigt 1900-tal.

Kolonnljusstakar med ben och fot av marmor samt urnformad ljuspipa och detaljer av mässing. Höjd 25 cm.

Smärre slitage med smärre nagg på sten. En tofs saknas.

Klubbat pris
4 000
355
370
Utropspris
3 000 SEK
Budhistorik (15 bud)
24 jun 2019 23:05
4 000 SEK
24 jun 2019 23:05
4 000 SEK
24 jun 2019 22:54
3 600 SEK
24 jun 2019 22:54
3 400 SEK
24 jun 2019 22:52
3 200 SEK
24 jun 2019 22:52
3 000 SEK
24 jun 2019 18:46
2 800 SEK
24 jun 2019 18:46
2 600 SEK
24 jun 2019 18:24
2 400 SEK
24 jun 2019 16:12
2 200 SEK
24 jun 2019 16:11
2 000 SEK
24 jun 2019 16:11
1 900 SEK
24 jun 2019 14:04
1 800 SEK
21 jun 2019 19:02
1 000 SEK
21 jun 2019 10:29
300 SEK
Anna Wessman
Anna Wessman
+46 (0)708 10 86 14