SKÅP, Rokoko, 1700-talets andra hälft.

Delbart och målat skåp, överdel med två dörrar och bakomliggande hyllor och lådor. Underdel med fyra lådor. Beslag av mässing. Svängt profilerat krön. Bredd ca 150, djup ca 61, höjd ca 216 cm. Nyckel finns.

Renoverat och kompletterat. Smärre slitage.

Klubbat pris
6 400
565
589
Utropspris
10 000 SEK
Budhistorik (6 bud)
18 jun 2019 17:34
6 400 SEK
18 jun 2019 17:34
6 200 SEK
18 jun 2019 4:06
6 000 SEK
17 jun 2019 18:32
4 550 SEK
14 jun 2019 22:24
3 000 SEK
12 jun 2019 20:48
2 000 SEK