SPEGELLAMPETT, gustaviansk stil, 1800-tal.

Spegellampett med förgylld och bronserad dekor samt ljusarm av mässing. Ca 69 x 40 cm.

Omarbetad och kompletterad ram från gustaviansk tid. Kompletterad dekor nederdel, krön, ljusarm, glas och bakstycke. Smärre slitage och skador.

Klubbat pris
3 300
313
358
Utropspris
5 000 SEK
Budhistorik (7 bud)
1 jul 2019 16:10
3 300 SEK
1 jul 2019 16:09
3 100 SEK
1 jul 2019 16:09
3 100 SEK
1 jul 2019 15:18
2 900 SEK
1 jul 2019 12:54
2 700 SEK
25 jun 2019 0:09
2 500 SEK
24 jun 2019 23:15
400 SEK