CHIFFONJÉ, 1800-talets andra hälft.

Målad. Nedfällbar skrivklaff med bakomliggande skrivinredning. En låda över samt tre lådor under skrivklaff. Beslag av mässing. Bredd 117. Djup 47. Höjd 135 cm. Nyckel finns.

Senare målning. Slitage. Torrsprickor.

Klubbat pris
2 000
177
185
Utropspris
4 000 SEK
Budhistorik (2 bud)
21 jun 2019 9:30
2 000 SEK
19 jun 2019 21:36
300 SEK