1162801
BYRÅ, gustaviansk stil, tidigt 1900-tal.

Byrå fanerad med mahogny, tre lådor, beslag av mässing, skiva av kolmårdsmarmor. Bredd 84, djup 49, höjd 82 cm.

Smärre skador och slitage, några lösa lister, repor, märken, torrsprickor. Skivan med smärre nagg. Nyckel saknas.

Rikard Klev
Rikard Klev
Värderare / Specialist modern konst
+46 (0)739 40 08 14

Telefontid: Mån - Fre 9-13

Slutpris
2 200
208
235
Utropspris
3 000 SEK
Budhistorik (7 bud)
2 jul 20:52
2 200 SEK
2 jul 20:49
2 000 SEK
2 jul 20:49
1 900 SEK
2 jul 20:49
1 800 SEK
2 jul 12:05
900 SEK