KARMSTOL, sengustavianskt stockholmsarbete, omkring år 1800.

Förgylld och bronserad. Svängd stoppad rygg. Stoppad sits. Dekor av pastellage. Sitthöjd ca 42, höjd 84 cm.

Ytslitage, mindre bortfall av pastellagedekor.

Klubbat pris
16 100
1 421
1 483
Utropspris
10 000 SEK
Budhistorik (21 bud)
6 jul 2019 17:39
16 100 SEK
6 jul 2019 17:39
15 600 SEK
6 jul 2019 17:37
14 700 SEK
6 jul 2019 17:37
14 200 SEK
6 jul 2019 17:36
13 100 SEK
6 jul 2019 17:36
12 600 SEK
6 jul 2019 17:36
11 520 SEK
6 jul 2019 17:36
11 020 SEK
6 jul 2019 17:35
10 700 SEK
6 jul 2019 17:35
10 200 SEK
6 jul 2019 17:35
10 020 SEK
6 jul 2019 17:35
8 800 SEK
6 jul 2019 17:35
8 600 SEK
6 jul 2019 17:35
8 200 SEK
6 jul 2019 17:34
8 000 SEK
5 jul 2019 22:10
6 700 SEK
5 jul 2019 13:19
6 500 SEK
5 jul 2019 8:35
6 200 SEK
2 jul 2019 18:16
6 000 SEK
29 jun 2019 6:23
5 008 SEK
28 jun 2019 15:18
300 SEK