VÄVD TAPET FRAGMENT, gobelängteknik, ca 230 x 213 cm, Flandern och Frankrike 1600-tal och omkring 1900.

Från 1600-tals tapet/er: polykromt landskap med slott och sjö med fåglar samt upptill bård med blommor, frukt och medaljong. Ull och silke. Från jugendtapeten/tapeterna: stora blommor och träd samt smala bårder.

Flera ihopsatta delar. Slitage, smutsig, fläckar, lagningar, skador. Baksidan med obetydliga spår av klister.

Klubbat pris
8 400
736
766
Utropspris
6 000 SEK
Budhistorik (18 bud)
21 jun 2019 17:20
8 400 SEK
21 jun 2019 17:19
8 200 SEK
21 jun 2019 16:31
8 000 SEK
21 jun 2019 16:31
7 800 SEK
21 jun 2019 12:56
7 200 SEK
21 jun 2019 12:37
7 000 SEK
21 jun 2019 12:37
6 800 SEK
20 jun 2019 17:47
5 950 SEK
20 jun 2019 17:47
5 750 SEK
19 jun 2019 20:21
5 700 SEK
19 jun 2019 20:21
5 500 SEK
19 jun 2019 20:21
5 500 SEK
18 jun 2019 23:42
5 200 SEK
18 jun 2019 23:42
5 000 SEK
17 jun 2019 13:55
4 400 SEK
16 jun 2019 0:44
4 200 SEK
15 jun 2019 19:44
4 000 SEK
14 jun 2019 13:37
3 500 SEK