BYRÅ, Régencestil, 1900-talets andra hälft.

Fanerad med valnöt och rosenträ. Skiva av ljus marmor. Beslag av mässing. Tre lådor. Längd 126, bredd 61, höjd 89 cm.

Smärre fläckar. Nyckel saknas.

Utropspris
6 000 SEK