TERRIN med LOCK, kompaniporslin. Qingdynastin, Qianlong (1736-95).

Dekor i underglasyrblått, med motiv av flodlandskap, längd 35 cm.

Slitage, sprickor och lagningar. Lock ej tillhörande men samtida.

Klubbat pris
2 756
243
254
Utropspris
3 500 SEK
Budhistorik (8 bud)
16 jul 2019 17:44
2 756 SEK
16 jul 2019 17:44
2 556 SEK
16 jul 2019 17:44
2 400 SEK
16 jul 2019 17:44
2 200 SEK
16 jul 2019 17:39
2 000 SEK
16 jul 2019 10:36
1 700 SEK
14 jul 2019 21:54
1 600 SEK
12 jul 2019 18:47
1 500 SEK