Madeleine Pyk – en samling F769

SPEGEL, Sverige, 1800-talets början, empire.

Förgylld och bronserad. Dekor av pastellage i form av gripar, girlanger och palmetter. Höjd 158, bredd 69 cm.

Äldre glas från rokokotid. Slitage, ställvis förgyllningsbortfall.

Klubbat pris
7 200
683
782
Utropspris
7 000 SEK
Budhistorik (11 bud)
15 jul 2019 20:06
7 200 SEK
15 jul 2019 20:05
7 000 SEK
15 jul 2019 20:05
7 000 SEK
15 jul 2019 20:05
6 000 SEK
15 jul 2019 20:05
5 800 SEK
15 jul 2019 11:18
5 000 SEK
14 jul 2019 1:50
2 200 SEK
11 jul 2019 20:08
1 200 SEK
10 jul 2019 0:18
1 000 SEK
8 jul 2019 20:11
350 SEK
8 jul 2019 19:39
300 SEK