Fredrik & Wilhelm Zethelius, skål/tazza, silver, Stockholm 1842. Nyrokoko.

Rund, på hög fot, rik dekor av bladslingor och rocailler. Höjd 15 cm, diameter 21 cm, vikt 464 grams.

Lätt slitage,repor, små bucklor.

Klubbat pris
3 350
292
306
Utropspris
3 000 SEK
Budhistorik (11 bud)
16 jul 2019 20:53
3 350 SEK
16 jul 2019 20:53
3 150 SEK
16 jul 2019 20:53
2 850 SEK
16 jul 2019 20:53
2 650 SEK
16 jul 2019 17:54
2 000 SEK
16 jul 2019 17:54
1 900 SEK
14 jul 2019 14:24
1 800 SEK
14 jul 2019 14:24
1 700 SEK
13 jul 2019 13:12
1 600 SEK
9 jul 2019 6:41
1 500 SEK
8 jul 2019 20:56
800 SEK